Rezultate. Etapa a XXVI-a a Campionatului Judeţean de Fotbal

Rezumatul etapei

InterPloaie de goluri în etapa cu numărul 26 a Campionatului Judeţean de Fotbal.
Nu mai puţin de 40 de goluri s-au marcat pe stadioanele din judeţ în etapa care tocmai s-a încheiat. De departe cea mai răsunătoare victorie este a celor de la CS Vulcan care s-au impus cu scoprul de 8 – 3 pe terenul celor de la Metalul Criscior.
Un alt rezultat notabil a reuşit şi Aurul Certej care a marcat de 6 ori în poarta Daciei Orăştie, la final scorul indicând Dacia Orăştie – Aurul Certej 3-6. Cetate Deva şi-a consolidat poziţia de lider în clasament după victoria obţinută la Haţeg (3-2) şi are 5 puncte avans faţă de ocupanta locului 2, Hercules Lupeni.
Etapa 26 a fost una grea pentru pentru reprezentantele Văii Jiului, iar atenţia ne-a fost îndreptată spre partida disputată pe teren propriu de Inter Petrila în compania Gloriei Geoagiu, ocupantele locurilor 6 respectiv 5 în clasamentul judeţean. Interul, cu probleme mari de lot, s-a impus până la final cu scorul de 3-1 (pauză 1-1). Un joc la finalul căruia putem spune că spectacolul fotbalistic a fost unul frumos, de ambele părţi.
„A fost un meci bun în care ne-a ieşit jocul. Repriza a doua a fost mai bună, iar asta se vede şi în rezultatul meciului” a declarat Adi Câmpean, căpitanul Interului.
La Lupeni, Hercules a avut un joc uşor în compania studenţilor de la Universitatea Petroşani, meci la finalul căruia lupenarii s-au impus cu scorul de 4 – 0. Minerul Uricani a pierdut pe teren propriu în faţa celor de la Aurul Brad cu scorul de 0-3, iar Şoimul Băiţa s-a impus pe terenul din Petroşani, în faţa Jiului, cu scorul de 4-2.