CSM Jiul Petroşani – „U” Petroşani 0-4

Derby local astăzi pe stadionul Jiul din Petroşani.

Jiul - U

Într-o confruntare amicală, CSM Jiul Petroşani a primit vizita studenţilor de la Universitatea Petroşani, într-un meci de pregătire contând pentru debutul noului sezon al ligii a IV-a hunedorene.

Deşi au arătat ca o echipă tehnică, tinerii fotbalişti ai Jiului conduşi de pe margine de Cosmin Kanduth, au cedat în faţa studenţilor care au arătat ca o echipă mai matură, cu un joc bine legat.

Finalul primei reprize aducea un avantaj net oaspeţilor care conduceau cu scorul de 0-3, după ce Jiului îi fusese anulat un gol pe motiv de offside.

În cea de-a doua repriză, echipa care a contat mai mult în teren a fost tot Universitatea, studenţii mai marcând odată, urcând scorul la  0-4.

A fost un meci de pregătire bun pentru ambele echipe, suporterii Jiului fiind alături de echipă şi de această dată.

Deşi scorul era în favoarea oaspeţilor, aceştia au continuat să aplaude şi să-i susţină pe tinerii fotblaşti ai lui Cosmin Kanduth.