Inter Petrila revine în top

După victoria în faţa celor de la Hercules Lupeni, Inter Petrila urcă pe poziţia a treia în clasamentul judeţean de fotbal, la trei puncte distanţă de Metalul Criscior Brad şi la cinci puncte faţă de Şoimul Băiţa, ocupanta primului loc.

12064237_1087396427946707_1983963338_n

Deşi au deschis scorul, relativ repede, prin Brânduşă (min 13), oaspeţii nu au reuşit să menţină rezultatul până la finele partidei, Kalai şi Câmpean fiind armele secrete ale Interului

12048983_1087396467946703_615870513_n

După pauză petrilenii a intrat în teren ceva mai determinaţi,  fapt care s-a resimţit imediat pe tabela de marcaj.

12047573_1087396481280035_253589502_n

După 10 minute disputate din repriza secundă, Kalai restabilea egalitatea, urmând ca lovitura decisivă să vină din partea lui Adi Câmpean, căpitanul Interului, în minutul 76, când Interul prelua frâiele partidei şi pe tabela de marcaj. Victoria cu 2-1 obţinută în faţa lupenarilor, aduce în dreptul Interului 10 puncte din 15 posibile şi o revenire meritată în primele 3 echipe ale judeţului.