Diplome de excelență pentru sportivii de performanță ai județului Hunedoara

consiliul-judetean-sedintaConsiliul județean Hunedoara a aprobat astăzi acordarea unui număr de 57 de ”Diplome de Excelență” pentru sportivii din cadrul mai multor cluburi din județul Huneodara care au obținut rezultate meritorii în competiții naționale și internaționale.

”Ţinând cont de meritele deosebite în activitatea desfăşurată de o serie de sportivi de performanță din județul Hunedoara, am propus Consiliului județean aprobarea proiectului privind acordarea unor diplome de ”EXCELENŢĂ” acestor reprezentanți de cinste ai spotului hunedoream, care au reuşit, pe parcursul anului 2016, să promoveze judeţul Hunedoara pe plan naţional şi mondial, reprezentându-ne la cel mai înalt nivel în domeniile sportive cum sunt: gimnastica, judo, karate, futsal, arte marţiale, atletism, box, alpinism, precum şi în domeniul inovaţiei, prin cei doi inventatori care ne-au reprezentat la cel mai înalt nivel, la saloanele internaţionale în domeniu”, a declarat Laurențiu Nistor, președintele Consiliului județean Hunedoara.

Cei 57 de sportivi premiați de Consilul județean sunt:

1.Golgotă Denisa – MariaLotul naţional de gimnastică Devagimnastă
2.Crişan Ioana – TeodoraLotul naţional de gimnastică Devagimnastă
3.Ghiciuc Carmen – AdelaLotul naţional de gimnastică Devagimnastă
4.Cîmpian OliviaLotul naţional de gimnastică Devagimnastă
5.Botnaru Corina – AlisiaLotul naţional de gimnastică Devagimnastă
6.Forminte Valerian – NicolaeLotul naţional de gimnastică Devacolectiv tehnic
7.Cosma LilianaLotul naţional de gimnastică Devacolectiv tehnic
8.Cotuţiu Florin – AdrianLotul naţional de gimnastică Devacolectiv tehnic
9.Nicolai DanielaLotul naţional de gimnastică Devacolectiv tehnic
10.Nicolai RemusLotul naţional de gimnastică Devacolectiv tehnic
11.Micu Maria – RamonaLotul naţional de gimnastică Devacolectiv tehnic
12.Popa Adela – OlimpiaLotul naţional de gimnastică Devacolectiv tehnic
13.Oltean Veronica – SandaLotul naţional de gimnastică Devacolectiv tehnic
14.Resiga Ciprian – MariusLotul naţional de gimnastică Devacolectiv tehnic
15.Jic MihaelaLotul naţional de gimnastică Devacolectiv tehnic
16.Vorodi Mădălina MariaLotul naţional de gimnastică Devacolectiv tehnic
17.Căliment LilianaLotul naţional de gimnastică Devacolectiv tehnic 

 

18.Chiss Daniela – MihaelaCentrul naţional de judo feminin DevaJudo Locul I Cupa Europei Cadete – Cluj Napoca; Locul II Cupa Cupa Europei Cadete Antalya Turcia,
19.Şoş EricClub Sportiv Elit Center HunedoaraKarate ,Locul I Campionatul Mondial Polonia
20.Dobrescu Andrei – AlexandruClub Sportiv Elit Center Hunedoarakarate , Locul I Campionatul Mondial Polonia
21.Gheorghe Mihai – LucianClub Sportiv Elit Center Hunedoarakarate Locul I Campionatul Mondial Polonia
22.Al – Ioani IonFotbal Club Autobergamofutsal
23.Iancu Vlad OctavianFotbal Club Autobergamofutsal
24.Ignat FlorinFotbal Club Autobergamofutsal
25.Letra Da Costa Ferreira Paulo JosueFotbal Club Autobergamofutsal
26.Matei Marius CristianFotbal Club Autobergamofutsal
27.Moreira Vieira Nuno AlexandreFotbal Club Autobergamofutsal
28.Obadă CristianFotbal Club Autobergamofutsal
29.Pânzaru Liviu – AdrianFotbal Club Autobergamofutsal
30.Tacot SergiuFotbal Club Autobergamofutsal
31.Toniţă Toni – PetrişorFotbal Club Autobergamofutsal
32.Dan Robert – AlexandruAs Fuji Vulcanarte marţiale, Locul III Campionatul European Moscova
33.Sitoianu Bogdan IoanCNS Cetate DevaAtletism,  Locul III  Campionatul European Tbilisi
34.Mălăuţă Miruna – MihaelaCSM Jiul PetroşaniKarate Locul II Campionatul European Nove Zamky
35.Polifronie Andreea – IzabelaCSM Jiul PetroşaniKarate  Locul II Campionatul European Nove Zamky
36.Păcurar Ştefania – AlexandraCSM Jiul PetroşaniKarate Locul III Campionatul European Nove Zamky
37.Cebuc Adrian – ConstantinCSM Jiul PetroşaniKarate Locul III Campionatul European Nove Zamky
38.Cristesc Vlad – ConstantinCSM Jiul PetroşaniKarate Locul III Campionatul European Nove Zamky
39.Gîrleanu Cosmin – PetreAsociaţia de Box HunedoaraBox Campion Mondial
40.Marcu Alexandra – FlaviaAsociaţia Club Evoluţii Almaşu Secalpinism
41.Marcuş Răzvan – MarcelBradinventator
42.Birtok Băneasă CorneliuAsociaţia Corneliu GrupInventator 
43.Iovănesc Luana – MihaelaColegiul Naţional de Informatică „Traian lalescu” HunedoaraPremiul II Olimpiada Internaţională de Lectură
44.Prcsina Fabiani – Gabriel – AndreiŞcoala Gimnazială „I.G.Duca” PetroşaniPremiul I Concursul Internaţional Nice Cote D Azour
45.Balan Flavius – SebastianLiceul de Arte „Sigismund Toduţă” DevaPremiul I Concursul Internaţional de Muzică de Cameră, Pian şi Compoziţie Siebenburger
46.Negrea – Drucan Daniel  RăzvanLiceul de Arte „Sigismund Toduţă” DevaPremiul I Concursul Internaţional de Muzică de Cameră, Pian şi Compoziţie Siebenburger
47.Logojan Mircea – VasileLiceul de Arte „Sigismund Toduţă” DevaPremiul I Concursul Internaţional de Muzică de Cameră, Pian şi Compoziţie Siebenburger
48.Circilă AlexandraLiceul de Arte „Sigismund Toduţă” DevaPremiul I, The 16th International Environmental Children’s Drawing Contest Japonia
49.Rezmeriţă Ingrid – DeliaLiceul de Arte „Sigismund Toduţă” DevaPremiul I, The 16th International Environmental Children’s Drawing Contest Japonia
50.Bota Denisa – Alexandra – Mădălina,CNS Cetate DevaAtletism, Locul III Campionatul Balcanit Krusevac Serbia
51.Popa Mihai – AlinCNS Cetate DevaGimnastică aerobică, Locul I Slovak Aerobic Open
52.Ionuţi David – CristianCNS Cetate DevaJudo, Campionatul Balcanic Skopje, Macedonia, Locul III
53.Fodor Denisa – IulianaCNS Cetate DevaLupte libere, Locul III, Turneul Internaţional Tehesalonik, Grecia
54.Iacob Victor – ŞtefanCSS HunedoaraLocul I Înot, Concurs Internaţional Zagreb, Croaţia
55.Mera RalucaCSS HunedoaraLocul III Înot, Concurs Internaţional Zagreb, Croaţia
56.Budriş Daria – AnastasiaCSS HunedoaraLocul I Înot, Concurs Internaţional Zagreb, Croaţia
57.Fodor OrsyliaLiceul Teoretic Teglas Gabor DevaMenţiuni Matematică Concurs Internaţional