C.S.M. „Mihai Viteazu” – campioană județeană la handbal junioare IV

La sfârșitul săptămânii trecute, mai precis la 21 ianuarie 2017, la Cugir, s-a desfășurat ultima etapă a Campionatului Județean de Handbal pentru Junioarele IV (10-11 ani). Echipa din Cugir participă la competiția hunedoreanaă pentru că este singura de acest fel din județul Alba.
Au participat echipele: C.S.O. Cugir, C.S.Ș. Petroșani, A.S.Ș. „Traian Lalescu” și C.S.M. „Mihai Viteazu” Vulcan. Timpul de joc: 30 minute (10 minute – pauză).
S-au înregistrat următoarele rezultate:
C.S.Ș. Petroșani            – C.S.M. „Mihai Viteazu”:  7 – 18
A.S.Ș. „Traian Lalescu”         – C.S.M. „Mihai Viteazu”:  5 – 14
C.S.O. Cugir                 – C.S.M. „Mihai Viteazu”: 10 – 13

Urmare a acestor rezultate, echipa C.S.M. „Mihai Viteazu” a devenit campioană județeană la handbal junioare IV.
 Cea mai bună marcatoare a etapei a fost vulcăneanca Anamaria Grigore, cu 23 de goluri din cele 45 ale echipei sale. Premiul pentru cel mai bun portar a fost acordat tot unei fete de la C.S.M. „Mihai Viteazu” Vulcan – Dariana Iosib.