Inter Petrila – CS Vulcan 4 – 0

Etapa a 22-a a campionatului judeţean de fotbal a adus faţă în faţă pe Inter Petrila şi CS Vulcan.
Inter  - VulcanAflată într-un moment de formă, echipa petrileană nu părea să aibă emoţii în faţa vulcănenilor, fapt care s-a şi concretizat încă din prima repriză a jocului, la finalul căreia scorul indica 2-0 în favoarea gazdelor, după golurile marcate de Ilie Florea şi Florin Dobrea.
Nici după pauză CS Vulcan nu a părut mai dornică să întoarcă rezultatul, iar după o perioadă de tatonare, în care jocul s-a desfăşurat la mijlocul terenului, Interul a reuşit să mai marcheze de două ori, prin Adi Dolha şi Daniel Horvath, făcând astfel ca diferenţa din teren să fie vizibilă şi în rezultat.
Astfel, la capătul unui meci dominat în mare parte de gazde, rezultatul a indicat Inter Petrila – CS Vulcan 4 – 0.
Victoria obţinută de Inter Petrila nu schimbă şi situaţia din clasament. Interul se situează pe locul 5 cu un total de 38 de puncte, la doar 2 puncte distanţă de CS Vulcan, ocupanta locului 4.