CNS Cetate Deva – Gilortul Târgu Cărbunești 8-2

Zi de mare sărbătoare, astăzi, în capitala judeţului Hunedoara. CNS Cetate Deva s-a impus în prima partidă a barajului cu scorul de 8-2 în faţa celor de la Gilortul Tg Cărbuneşti.

DevaLa un asemenea rezultat, devenii sunt deja cu un pas în Liga a III-a, situaţia promovării nemaiputând fi, cel puţin teoretic, schimbată. La cum arată scorul am putea spune că pe teren s-a aflat o singură echipă, însă oaspeţii au reuşit să marcheze de două ori şi în acest fel şi-au apărat onoarea.
Ploaia de goluri a fost începută chiar de reprezentanţii Gorjului, prin Frăţilescu în minutul 5, însă la scurt timp după, a început recitalul devenilor care au marcat prin Pribac de 4 ori, Suciu de 2 ori, Ungureanu şi Bolos, fiecare câte un gol. Pentru olteni a mai redus din diferenţă Priescu în minutul 76.
Cu 8-2 pentru Cetate Deva, la finalul meciului, situaţia promovării pare a fi tranşată încă din prima partidă din acest baraj.