Haloween de… Uricani

halowen1În avanpremieră la celebra noapte de Haloween, din inițiativa Consiliului Elevilor din orașul Uricani, astăzi a avut loc pe scena Casei de cultură din orașul Uricani un interesant program artistic, în care elevii plini de imaginație și talent de la unitățile de învățământ de pe raza orașului Uricani au prezentat unui numeros public, zeci de costume de carnaval, înfățișând tot atâtea personaje de poveste.

Alături de Shreck, squery faces, Skeleton și alte ”măști” demne de spectacolul Haloween-ului, a fost prezent și Dan Buhăescu, primarul orașului Uricani, mereu aproape de tinerii din orașul Uricani, ale căror activități le apreciază și le susține.

”Este absolut fabuloasă imaginația pe care o au copiii din orașul nostru, care au croit cap-coadă un spectacol de genul cu mască-fără mască, la care am avut plăcerea să mă bucur împreună cu toți cei prezenți în sală. Îi felicit pe organizatorii spectacolului concurs ”Cele mai frumoase personaje și costume de Haloween” care a avut loc astăzi la Casa de cultură din Uricani și-i asigur pe tinerii din orașul nostru că, de fiecare dată, vor găsi în mine un partener în toate activitățile lor cultural-educaționale”, a declarat Dan Buhăescu, primarul orașuui Uricani.

halowen2

***

halowen3

***

halowen5

[slideshow_deploy id=’36591′]